Tartu saab juurde 14 uut kastiratast

Tänavu jaanuaris startinud Velorendi kastirataste laenutusteenus täieneb sel suvel 14 uue sõiduvahendiga. 

"Velorendi esimesed viis kuud on tõestanud, et huvi kastirataste vastu on Tartus selgelt olemas. Täiendavate rataste soetamise eesmärk on anda veelgi suuremale hulgale linlastele ning ettevõtetele võimalus kastirattaid oma igapäevaste toimetuste tegemisel kasutada. Soovime suurendada keskkonnasäästlike liikumisviiside osakaalu linnaliikluses ning seetõttu loome ka tänavate ümberehitamisega järjest uusi võimalusi ohutumaks ning mugavamaks rattaga liiklemiseks," ütles abilinnapea Raimond Tamm.
 
Kui seni on Tartu tänavatel vuranud kolm Velorendi kastiratast, siis suve lõpuks on neid kokku 17. Elektril töötavaid rattaid tuleb juurde 12 ning neile lisandub kaks kondijõul liikuvat kastiratast. Ühe kastiratta kandevõime on umbes 80 kg, inimeste veoks sobivad kastid on varustatud turvavöödega. 
 
Uute kastirataste ostmist rahastatakse projekti SUMBA+ vahenditest ning nende maksumus on 73 600 eurot. Kastirattad ostetakse OÜ-lt Kultaiset Pojat.
 
Velorendi pilootprojekt sai alguse tänavu jaanuaris ning see kutsuti ellu Euroopa Kliimaprogrammi toel. Teenuse arendamisega soovib Tartu linn suurendada keskkonnasäästlike liikumisviiside osakaalu linnaliikluses. 
 
Kastiratta ühe nädala kasutustasu on 25 eurot ning laenutust korraldab Tartu Linnatransport. Rohkem infot: https://www.tartu.ee/velorent.

Allikas: www.tartu.ee